HAKKINDA

HAKKINDA

Başak Ergin,

1999 yılında Marmara Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünü birincilikle bitirdi.

8 yıl Eczacıbaşı holding bünyesinde Artema, Vitra, İpek Kağıt markaları için tasarımcı olarak çalıştı.

Daha sonraki süreçte farklı sektörlerden firmalar için  Başak Ergin Design’ı yönetti. Endüstriyel ürün tasarımı ve tasarım danışmanlığı konularında deneyimini iş ortaklarıyla paylaşmak için kurulmuş bir tasarım ofisiydi .Farklı sektörlerden firmalarla çalıştı ve bu işbirlikleriyle firmaların marka imajlarına katkıda bulundu. Üretim, pazarlama, maliyet kaygılarını tasarımlarına yansıtmayı bir ilke edinmiştir.

2018’de Kaleseramikte çalışmaya başladı, tasarım yöneticiliği görevine devam etmektedir. Seri üretimi yapılmış pekçok ürüne sahiptir. Adına kayıtlı 40’den fazla tescil bulunmaktadır.

Endüstriyel süreçlere olan tutkusu, üretim ve ürün geliştirme, malzeme konusundaki bilgi birikim ve tarzını birleştirerek projelerine devam etmektedir. Vitra, Artema ve İpek Kağıt, Kaleseramik, Roca, Bosch, Siemens, Korkmaz, Renga, Atlas Halı  gibi   markalar için çalışmıştır. Banyo\mutfak vitrifiye, armatür, aksesuar, ayna ve aydınlatma, mobilya, halı, küçük ev aletleri , klima konularında 25 yıllık deneyime sahiptir.